Kosmetologia

Zadbaj o swoją twarz i ciało

Kosmetologia

Pielęgnacja dłoni

Podologia

Specjalistyczna pielęgnacja stóp

Zapraszamy

Veinwave

Veinwave jest innowacyjnym urządzeniem do leczenia zmian naczyniowych tzw. „pajączków”. W wielu przypadkach gwarantuje natychmiastowe, bezpieczne i trwałe usunięcie naczynek o określonej wielkości na twarzy, nogach, ramionach i innych częściach ciała.

Urządzenie wykorzystuje wyjątkowo zogniskowany proces termo​koagulacji , polegający na precyzyjnym dostarczeniu kontrolowanej dawki energii o wysokiej częstotliwości, co w efekcie doprowadza do podgrzania drobnych naczyń krwionośnych. Energia przenoszona jest do miejsca wykonywania zabiegu poprzez ultra-​cienką igłę, zapewniającą dokładne dozowanie, bez żadnego wpływu na skórę. Dzięki temu nie pojawia się ryzyko uszkodzenia tkanek podczas zabiegu. Energia przekazywana jest wyłącznie do słabych lub uszkodzonych naczynek krwionośnych, powodując ich zamknięcie i natychmiastowe zniknięcie.
Przy pojedynczych naczyniach wystarcza jeden zabieg. W sytuacji, gdy problem jest bardziej zaawansowany, może być potrzebnych kilka sesji, wykonywanych w odstępie 4-6 tygodni.

Standardowe pytania:

Czy kuracja ma skutki uboczne?

W przeciwieństwie do innych metod leczenia, takich jak laseroterapia przezskórna czy IPL, nie są znane żadne poważne skutki uboczne. Po zabiegu nie pojawiają się siniaki, blizny itp. Widoczne są mikrostrupki na przebiegu leczonych naczynek, przypominające wyglądem zadrapania przez kota. Jest to zabieg, po którym większość pacjentów może wrócić do pracy. Nie trzeba specjalnie unikać światła słonecznego, tak jak po zastosowaniu innych metod leczenia. System Veinwave ma tę zaletę, iż nie niszczy naskórka.

Jak długi jest okres rekonwalescencji?

Po leczeniu Veinwave nie ma ograniczenia aktywności. Po wyjściu z gabinetu w obszarach poddanych zabiegowi widoczne jest silne zaczerwienienie oraz niewielki obrzęk. Te objawy, stopniowo jednak znikają. Maksymalnie utrzymują się do 1-5 godzin od zabiegu.

Czy zabieg jest bolesny?

Większość ludzi, którzy wcześniej mieli wykonywane zabiegi laserowe uważa, że Veinwave jest bezbolesny. Pacjenci z niskim progiem bólu mogą postrzegać kurację jako nieprzyjemną. Odczucia zależą także od części ciała. Większość pacjentów opisuje swoje odczucia jako nieznaczne i chwilowe pieczenie, przyrównywane do wyrywania włosów lub ukąszenia komara.

Czy zabieg Veinwave może być wykonany natychmiast po konsultacji lekarskiej?

W przypadku innych kuracji (laser, IPL etc.) lekarza często zaleca, by pacjent przygotował się do zabiegu np. unikając słońca. Tymczasem leczenie systemem Veinwave można podjąć natychmiast po konsultacji lekarskiej.

Czy bezpośrednio po zabiegu można nałożyć makijaż?

Tak, nie ma żadnych przeciwwskazań.

Czy system Veinwave może być stosowany do leczenia trądziku różowatego?

W całej Europie Veinwave z powodzeniem stosuje się w leczeniu trądziku różowatego.

Czy po zabiegu Veinwave definitywnie można rozprawić się z chorobą?

Zabieg Veinwave usuwa widoczne oznaki choroby. U wielu pacjentów nie będą one się powtarzać. Niestety wiele przyczyn, takich jak: niewydolność żylna, trądzik różowaty, jak również złe nawyki codzienne (np. nadmierne opalanie, nadużywanie alkoholu) mogą doprowadzić do rozwijania się nowych naczynek.

Kto nie może korzystać z zabiegów systemem Veinwave?

Pacjenci z alergią na nikiel, który jest głównym składnikiem igieł. W tym przypadku należy zastosować dostępne w ofercie igły złote. Poza tym głównymi przeciwwskazaniami do zabiegu są ciąża oraz okres karmienia piersią i padaczka.

Czy zabieg Veinwave jest skuteczny przy ciemnej skórze?

Veinwave można wykonywać na wszystkich typach skóry. Przed zabiegiem trzeba jednak skonsultować się z lekarzem w celu potencjalnej oceny skuteczności zabiegu.


Porównanie technologii


image001-1

 

Reasumując:

  • Szybkie efekty bez skutków obocznych
  • Relatywnie bezbolesny, określany jako „ugryzienie komara lub wyrywanie włosa”
  • Żadnych siniaków, blizn, przebarwień
  • Bez okresu rekonwalescencji
  • Bez konieczności noszenia opasek uciskowych, kombinezonów
  • Dla każdego rodzaju skóry
  • Bez unikania słońca
  • Zdolność do skutecznego leczenia wrażliwych obszarów, takich jak twarz, kostki i kolana
  • Sprawdzona procedura, bezinwazyjna, wysoki stopień bezpieczeństwa i certyfikacja FDA