Kosmetologia

Zadbaj o swoją twarz i ciało

Kosmetologia

Pielęgnacja dłoni

Podologia

Specjalistyczna pielęgnacja stóp

Zapraszamy

Medycyna Estetyczna

Medycyna estetyczna – dział medycyny, należący do estetologii medycznej zajmujący się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych poprzez działania zapobiegawcze, zorientowane w dużej mierze na profilaktykę starzenia się skóry, w kolejnym etapie natomiast rekonstrukcyjne, mające odtworzyć stan sprzed tego procesu.

Zabiegi medycyny estetycznej w gabinetach New Body Clinic wykonują absolwenci studiów podyplomowych – Kosmetologia Medycyna Estetyczna dla lekarzy – KWSPZ w Krakowie

 

Dr Ewa Święćkowska-Stolarczyk – Lekarz Stomatolog, Lekarz Medycyny Estetycznej

Dr Waldemar Święćkowski – Lekarz Chorób Wewnętrznych, Lekarz Medycyny Estetycznej

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE -PRP

Co to jest i jak może bezpiecznie poprawić Twój wygląd?

osocze bogatopłytkoweIstnieje wiele metod hamowania procesów starzenia się i metod odmładzania skóry, jednak osocze bogatopłytkowe to obecnie najskuteczniejsza na świecie metoda biotechnologiczna na odmładzanie skóry!
Opracowano tu specjalny program biostymulacji komórek skóry, opierający się na uzyskaniu (produkcji) osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta. Taka oparta na osoczu bogatopłytkowym technologia z ogromnymi sukcesami stosowana jest w kosmetologii i chirurgii rekonstrukcyjnej medycyny estetycznej już od ponad 10 lat (od 2003 r.).
Z sukcesami metodę tę stosuje się obecnie także w leczeniu urazów, ortopedii i stomatologii.

Metoda osocza bogatopłytkowego sprawdza się w sposób szczególny w gojeniu ran, odbudowie tkanki kostnej, regeneracji i gojeniu się tkanek przyzębia. Podawanie osocza bogatopłytkowego w miejsca powstałych zmarszczek inicjuje proces, którego zadaniem jest stymulowanie komórek macierzystych do intensywnego namnażania się. Zabieg ten pobudza też fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu, co w efekcie prowadzi do bardzo skutecznej, kompleksowej regeneracji i odnowy skóry, oraz jej efektywnego nawilżenia i odmłodzenia. Nieuchronny proces starzenia się naszej skóry jest bowiem związany ze stopniowym, narastającym wraz z wiekiem, spowolnieniem odnowy komórek naszego ciała, a co za tym idzie – z ich zmniejszoną zdolnością do ciągłej regeneracji.

Osocze bogatopłytkowe jest przeznaczone głównie dla pacjentów, u których skóra wymaga już odnowy, a szczególnie takich, którzy preferują produkty wyłącznie pochodzenia naturalnego, oraz takich, którzy są uczuleni na inne produkty, niż naturalne. W metodzie osocza bogatopłytkowego stosuje się certyfikowaną technologię.ososczeb2

Osocze bogatopłytkowe (w skrócie PRP – Platelet Rich Plasma) to preparat krwiopochodny, który jest koncentratem płytek krwi zawartych w niewielkiej objętości osocza (preparat zawiera zwiększoną ilość płytek krwi). Osocze bogatopłytkowe zawiera także liczne czynniki, dzięki którym może stymulować procesy regeneracyjne i dlatego jest stosowane w terapii regeneracyjnej dostawowej oraz dościęgnowej, jak również w przyśpieszeniu procesów gojenia się ran.

Preparat otrzymuje się w procesie wirowania krwi pobranej z żyły pacjentaNa czym polegają i jak wyglądają zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

W pierwszej fazie takiego zabiegu lekarz pobiera od pacjenta niewielką ilość (20 ml) krwi, którą umieszcza w specjalnych probówkach, poddawanych następnie wirowaniu. W trakcie wirowania następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. W taki właśnie sposób uzyskuje się omawiane osocze bogatopłytkowe, które z kolei jest potem wstrzykiwane w skórę z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii (nakłucia wykonywane mikroigłą w odległościach co 0,5-1,5 cm), bądź też liniowo, czyli wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry przeznaczonego do usunięcia.

Poprawnie zaplanowany i wykonany program zabiegowy z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego powinien być stosowany w serii 3 lub 4 zabiegów polegających na ostrzykiwaniu skóry twarzy, szyi, dekoltu lub innych okolic ciała pacjenta, wymagających regeneracji. Odpowiednią liczbę zabiegów oraz wymagane odstępy czasowe pomiędzy nimi, ustala lekarz po uprzednim wywiadzie i zbadaniu pacjenta. Najczęściej stosowany schemat podawania osocza to : 0, 30dni, 6miesięcy, widoczny efekt rewitalizacji skóry trwa ok. 2 lata.

Każdy zabieg wykonywany osoczem bogatopłytkowym składa się jednak z 3 podstawowych etapów:

 • Etap I – obejmuje pobranie krwi od pacjenta. Nie wymaga się przy tym, by pacjent zgłaszający się w celu leczenia osoczem bogatopłytkowym, był jednocześnie na czczo. Krew do badania pobierana jest z żyły, standardowo w pozycji siedzącej pacjenta (u osób szczególnie wrażliwych – w pozycji leżącej).
 • Etap II – obejmuje proces otrzymywania koncentratu bogatopłytkowego, przy czym krew pobrana od pacjenta w sposób jałowy, jest magazynowana w specjalnym separatorze (pojemniku do otrzymywania PRP), a potem jest wirowana w wirówce laboratoryjnej. Po jego zagęszczeniu i dodaniu specjalnego odczynnika, uzyskuje się osocze bogatopłytkowe. Całość trwa bardzo krótko, bo tylko ok. 5 minut.
 • Etap III – obejmuje etap podania (iniekcji) koncentratu bogatopłytkowego pacjentowi. Osocze bogatopłytkowe używane w medycynie estetycznej, jest podawane w postaci iniekcji aktywowanego osocza – z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii (wersja MESO), lub techniką liniową (iniekcje wzdłuż zmarszczek lub fałdów skóry, tzw. technika VOLUMA).

Z osocza można specjalną techniką wyizolować tzw. autologiczną fibrynę [AF] która potraktowana odpowiednim aktywatorem zachowuje się jak klasyczne, syntetycznie otrzymywane wypełniacze typu np. kwasu hialuronowego. Taka autologiczna fibryna jest naturalnym, plastycznym materiałem za pomocą ktorego poprawiamy widoczne bruzdy, zmarszczki i inne nierówności skóry i tkanki podskórnej, możemy korygować większe powierzchnie – wypełnić blizny, ubytki, skorygować policzki, czoło, skronie, owal twarzy, usta, podbródek a nawet szyję. Efekt jest porównywalny z tradycyjnymi wypełniaczami chemicznymi – natomiast autologiczna fibryna jest naturalną, własną substancją pacjenta – w pełni bezpieczną i równie trwałą – pożądany efekt utrzymuje się średnio 2 lata.

Czynniki te przede wszystkim:

 • inicjują i pobudzają procesy regeneracji tkanek,
 • pobudzają fibroblasty skóry do tworzenia nowego kolagenu,
 • wspomagają proces angiogenezy (czyli tworzenia się nowych naczyń krwionośnych),
 • aktywują mezenchymalne komórki macierzyste w miejscach poddawanych zabiegowi.

Zabieg wykonany osoczem bogatopłytkowym daje długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry twarzy.

Efekty, które możemy uzyskać, dzięki takiemu zabiegowi to:

 • rewitalizacja (skóra uzyskuje młodość i witalność), wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry;
 • poprawa elastyczności, faktury, napięcia i gęstości skóry;
 • przebudowa (remodeling) włókien kolagenowych tkani skórnej;
 • poprawa ukrwienia skóry;
 • regeneracja skóry, czyli wygładzenie zmarszczek i fałd skórnych, dzięki biostymulacji komórek skóry;
 • poprawa i prawidłowe odżywienie skóry;
 • przyspieszenie procesów gojenia, szczególnie po zabiegach medycyny estetycznej.

Koszty zabiegów osocza bogatopłytkowego:

 • Rewitalizacja łysienia – od 600 zł
 • Rewitalizacja skóry (twarz, szyja lub dekolt) – od 600 zł za jeden obszar
 • Wypełnianie zmarszczek osoczem bogatopłytkowym – od 900 zł

BOTOKS – KOREKTA ZMARSZCZEK MIMICZNYCH

Lifting-niechirurgiczny-twarzyKorekta zmarszczek mimicznych jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Zabieg ten jest wykonywany przy użyciu odpowiednio dobranego preparatu, który hamuje skurcz mięśni mimicznych. Dzięki temu skóra wygląda zdecydowanie młodziej, a twarz wygładza się i staje się zrelaksowana.

Zabieg doskonale sprawdza się przy usuwaniu:

 • lwich zmarszczek (pionowe zmarszczki pomiędzy brwiami),
 • zmarszczek poziomych czoła,
 • kurzych łapek wokół oczu.

Efekt przed i po terapii
Zabieg korekty zmarszczek jest zabiegiem lunchowym, tj. krótkim, który nie wymaga specjalnego przygotowania. Efekt jest wręcz natychmiastowy. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do codziennych zajęć.
Korekta zmarszczek mimicznych wykonywana jest przeważnie w miejscowym znieczuleniu. W niektórych przypadkach mogą powstać małe siniaki po nakłuciu mikroigłami, za pomocą których podawany jest środek. Wiele Pacjentek porównuje sam zabieg do ukąszenia owada.
Preparat wykorzystywany do usuwanie zmarszczek mimicznych znalazł zastosowanie również w takich schorzeniach, jak:

 • nadpotliwość,
 • bruksizm,
 • leczenie migreny

Przeciwwskazania do podania toksyny botulinowej
Ciąża lub karmienie piersią, nadwrażliwość na któryś ze składników. Przeciwwskazaniem może być również zażywanie leków powodujących zmniejszenie krzepliwości krwi.

Efekty zastosowania terapii są zależne od ilości podanego preparatu oraz czynników dodatkowych, jak np. pory roku oraz stanu skóry. Średnio efekt utrzymuje się około od 3 do 6 miesięcy.
Koszty zabiegów korekty zmarszczek mimicznych botoksem (AZZALURE):

 • Leczenie nadpotliwości – od 1 300 zł
 • Terapia przeciw zmarszczkom – średni koszt od 700 zł(zależy od miejsca i ilości podanego preparatu)

KWAS HIALURONOWY – WYPEŁNIACZE (INACZEJ WOLUMETRIA)

regeneris4Wypełniacze skórne na bazie kwasu hialuronowego to jedna z bardziej wypróbowanych metod terapii w medycynie estetycznej. W zależności od użytych preparatów możemy rozróżnić wypełniacze skórne na różnych bazach. Wśród nich znajdują się preparaty marek: StylAge, Filorga, Restyline.

 • twarz (zmarszczki, bruzdy, owal twarzy)
 • nos (korekta kształtu nosa)
 • usta (korekta i powiększenie ust)
 • dekolt
 • dłonie
 • ciało

Wypełniacze mają pomóc przywrócić naszej skórze dawny młodzieńczy wygląd. Preparat jest podawany pod skórę w miejscu, gdzie chcemy uzyskać właściwy efekt zabiegu. Wypełniacze są dostępne w różnych gęstościach, im gęstszy produkt, tym głębiej jest wstrzykiwany do skóry właściwej, likwidując głębokie zmarszczki i bruzdy. W naszym ośrodku wykonujemy zabiegi z wykorzystaniem wszystkich preparatów.

Wraz ze starzeniem się skóry, stopniowo tracimy kolagen oraz tłuszcz. Są to tkanki, które chronią skórę przed utratą jędrności i ubytkami. Wraz z wiekiem nasza skóra może więc stać się cieńsza oraz bardziej pomarszczona. Widoczne stają się bruzdy i traci się młodzieńczy owal twarzy. Skóra staje się mniej elastyczna i jędrna.

Terapie z wykorzystaniem wypełniaczy skórnych pozwalają na swobodne łączenie preparatów z:

 • bezpiecznym laserem frakcyjnym,
 • bezinwazyjnym termoliftingiem Zaffiro.

Efekty zabiegów z zastosowaniem wypełniaczy skórnych są zależne od wielu czynników. Najlepiej zapytaj lekarza, jak długo utrzyma się efekt.
Oczywistym bezpośrednim efektem ubocznym jest niewielkie krwawienie po iniekcji. Możliwe jest łagodne zasinienie, zaczerwienienie i obrzęk, które mogą wystąpić na całym miejscu wstrzyknięcia. Objawy te mogą utrzymać się od 2 do 3 dni. Rzadko występują reakcje alergiczne.
Należy unikać wstrzyknięć w miejscach, gdzie skóra jest spuchnięta lub podczas infekcji, na przykład aktywny trądzik. Przeciwwskazaniem jest też reakcja alergiczna na składnik wypełniacza
Koszty zabiegów z wypełniaczami:

 • W zależności od użytych preparatów renomowanych marek od 1100 – 2000 zł ( np. Restyline 1ml od 1100 zł )

POWIĘKSZENIE I KOREKCJA UST

teosyal-kiss-01Preparaty pozwalają na zwiększenie objętości ust, odtworzenie konturu oraz korekcję ich dysproporcji. Produkty te są bardzo plastyczne i łatwe w podaniu, a zastosowanie manitolu powoduje zmniejszenie ryzyka wystąpienia siniaków w trakcie zabiegu, jak również obrzęku po. Zabieg jest komfortowy i praktycznie bezbolesny.

Na czym polega zabieg?
W dolną i górną wargę lekarz podaje odpowiednio dobraną ilość kwasu hialuronowego tak, by uzyskać pożądany kształt. Warto przy tym pamiętać, że zasadą medycyny estetycznej jest uwypuklanie naturalnego piękna a zabieg ma korygować i upiększać bez efektu „sztuczności i przerysowania”. Po aplikacji preparatu lekarz dokładnie masuje wargi, by rozprowadzić tym samym preparat i wymodelować pożądany kształt ust.

DLA KOGO ZABIEG JEST POLECANY?
Dla wszystkich osób bez względu na wiek, które nie są zadowolone z kształtu ust, mają nieharmonijną linię warg i których problemem są pozbawione elastyczności oraz objętości usta. To również doskonały zabieg dla tych, którzy chcą podkreślić atuty swojej urody i uwypuklić ich naturalne piękno.
Rezultaty zabiegu są natychmiastowe, ale na finalne efekty trzeba poczekać 2-3 dni – w tym czasie zazwyczaj mija niewielki obrzęk po iniekcji. Efekty utrzymują się kilka miesięcy, w zależności od indywidualnych predyspozycji, wieku czy też prowadzonego stylu życia. Zwykle preparat utrzymuje się 9-12 miesięcy.

Koszty zabiegów modelowania ust:

 • Koszt modelowania – ok 950pln

MEZOTERAPIA IGŁOWA

skinlift 1Mezoterapia igłowa to nowoczesny zabieg medycyny estetycznej, który pozwala przywrócić skórze piękny i zdrowy wygląd bez konieczności operacji chirurgicznej. To obecnie jeden z najbardziej popularnych oraz najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych dostępnych na rynku.
Mezoterapia jest wykorzystywana w celu odbudowy, odżywienia, odmładzania i nawilżenia skóry twarzy, szyi oraz dekoltu. Mezoterapię można stosować również w leczeniu cellulitu i rozstępów, a także przy nadmiernej utarcie włosów oraz łysieniu.
Mezoterapia igłowa może być swobodnie łączona z innymi zabiegami , dzięki czemu można uzyskać pogłębiony efekt pięknej i młodej skóry.
Możliwe zabiegi to:

 • peelingi medyczne i kosmetyczne,
 • mikrodermabrazja diamentowa,
 • zabiegi z urządzeniami na ciało (LipoShock, i-Lipo)

Zabieg mezoterapii igłowej polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę niewielkich dawek substancji leczniczych w miejsca zmienione chorobowo. Skład dostarczanego koktajlu uzależniony jest od potrzeb oraz rodzaju wykonywanego zabiegu. Wstrzykiwane leki to m.in.: kwas hialuronowego (zapewnia nawilżenie skóry), kompleks witamin (wit. A, B i C), aminokwasy, kwasy nukleinowe, składniki mineralne i koenzymy, l-karnityna lub kofeina.
Ilość zabiegów zaleca lekarz w zależności od problemu i stanu skóry. W zależności od wskazań najczęściej zabieg mezoterapii wykonuje się co 7 -14 lub 28 dni, co najmniej 4 razy. Dla utrzymania efektów zaleca się wykonywanie zabiegu raz na miesiąc przez okres mniej więcej pół roku. Regularne stosowanie mezoterapii igłowej zapewnia młody wygląd skóry i zabezpiecza przed starzeniem się skóry.
Zabieg dostarcza skórze substancji aktywnych, które pobudzają jej naturalne procesy regeneracyjne. Skóra otrzymuje niezbędne składniki do rewitalizacji, odmłodzenia oraz nawilżenia. W przypadku łysienia proces zostaje zatrzymany, a w 20% przypadków dochodzi do odrostu włosów. Skuteczność mezoterapii została także potwierdzona w walce z cellulitem. Dzięki substancjom stosowanym w mezoterapii dochodzi do poprawy metabolizmu komórek, produkcji kolagenu i elastyny, prawidłowego odżywienia skóry, co skutkuje ujędrnieniem skóry i znacznym zredukowaniem efektu skórki pomarańczowej.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii

 • alergia na składnik preparatu/stosowany preparat,
 • cukrzyca,
 • stany ropne i zapalne skóry,
 • opryszczka,
 • ciąża i karmienie piersią.

Koszty zabiegów mezoterapii:

 • Koszt mezoterapii na jedną okolicę (np. twarz, szyja, dekolt lub dłonie) – ok. 600pln

NICI LIFTINGUJĄCE – np. PDO

perfectskintrioNici liftingujące pozwalają na nowoczesny, szybki i bezbolesny lifting twarzy i ciała bez konieczności poddawania się zabiegom chirurgicznym, zawierają naturalny kwas l-polimlekowy, który wywołuje efekt odmłodzenia poprzez stymulację procesów rewitalizacji skóry oraz spowolnienie procesów jej starzenia. Nici liftingujące pozwalają osiągnąć doskonały rezultat przy minimalnej ingerencji w organizm. Nici wprowadza lekarz przez delikatne nakłucia za pomocą specjalnej igły, a następnie implantuje je przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa. Materiał, z którego wykonane są nici jest całkowicie wchłaniany przez organizm, dzięki czemu nie ma konieczności ich usuwania.

Zabieg z użyciem nici liftingujących, dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów biorewitalizacyjnych oraz nowoczesnej techniki implantacji małoinwazyjnej, jest bezpieczny i wygodny dla Pacjentów. Mogą się mu poddać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zabieg wykonywany jest przez lekarza w znieczuleniu miejscowym i trwa do kilkudziesięciu minut (w zależności od obszarów ciała poddanych zabiegowi).

Po zabiegu zalecany jest krótki okres rekonwalescencji (2-3 tygodnie), w czasie którego należy unikać skurczów mięśni w miejscach, gdzie był przeprowadzany zabieg. Nie zaleca się także korzystania z masaży, ćwiczeń w klubach fitness oraz sauny.

Koszty zabiegów z wykorzystaniem nici:

 • W zależności od rodzaju materiału i zakresu korekcji od 1 350 – 4 500 zł
 • Np. Zabieg Light Lift Thread 2G 350- 2 200 zł

ESTETYKA UŚMIECHU

255Nowością w naszych propozycjach są łączone techniki z zakresu stomatologii, estetologii i kosmetologii zwane ogólne „estetyką uśmiechu”. Polegają na kompleksowym opracowaniu defektów stomatologicznych połączonych z odpowiednią korektą estetyczną ( np. tzw. uśmiech dziąsłowy ) i dermatologiczną za pomocą wypełniaczy, toksyny botulinowej, osocza bogatopłytkowego oraz mezoterapii. Kompleksowe zabiegi w tym zakresie wykonuje dr. Ewa Święćkowska-Stolarczyk.

Koszt ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb zabiegowych.

CENNIK

Koszty zabiegów osocza bogatopłytkowego:

 • Rewitalizacja łysienia – od 600 zł
 • Rewitalizacja skóry (twarz, szyja lub dekolt) – od 600 zł za jeden obszar
 • Wypełnianie zmarszczek osoczem bogatopłytkowym – od 900 zł

Koszty zabiegów korekty zmarszczek mimicznych botoksem (AZZALURE):

 • Leczenie nadpotliwości – od 1 300 zł
 • Terapia przeciw zmarszczkom – średni koszt od 700 zł(zależy od miejsca i ilości podanego preparatu)

Koszty zabiegów z wypełniaczami:

 • W zależności od użytych preparatów renomowanych marek od 1100 – 2000 zł ( np. Restyline 1ml od 1100 zł )

Koszty zabiegów modelowania ust:

 • Koszt modelowania – ok 850pln

Koszty zabiegów z wykorzystaniem nici:

 • W zależności od rodzaju materiału i zakresu korekcji od 1 350 – 4 500 zł
 • Np. Zabieg Light Lift Thread 2G 350- 2 200 zł

Koszty zabiegów estetyki uśmiechu

 • Koszt ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb zabiegowych.